YAVUZ

ENDÜSTRİ

 

PAKET SİSTEM HAZIR TERFİ İSTASYONU

   

Atık su (kanalizasyon) sistemlerindeki Terfi pompalama sistemleri bu güne kadar ,betonarme yapılmakta idi.Halbuki HDPE ‘den imal edildiği taktirde hem sızdırmazlık konusunda hem de dayanıklılık konusunda çok büyük faydalar ve uzun ömür sağlamaktadır.

 

Teorik olarak 100 senelik bir ömre sahip olan ve uzun zamandır kanalizasyon ve atık su sistemlerinde tercih edilen HDPE malzeme yüksek dayanıklılık ve çevre dostudur.

Bu istasyonların en büyük özelliği; tasarım, proje , imalat ve montaj da zamanı çok aza indirmekte işletmeye almada büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bu istasyonların en büyük özelliği; tasarım, proje , imalat ve montaj da zamanı çok aza indirmekte işletmeye almada büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Zira fabrika ortamında imalat ve montajı yapılmakta ve anahtar teslimi sahada müşterinin emrine sunulmaktadır.

 

Dolayısıyla her türlü test ve deneyler fabrikada yapılmaktadır. HDPE – PE 100 malzemeden imal edilen iç yüzey üzerine helezon şeklinde sarılmış çelik takviyeli yarım boru ile yüksek mukavemet sağlanmaktadır. Dolayısıyla her türlü toprak sıkıştırması da dahil yerel hareketlerdeki esnekliliği sayesinde arızalanmaları ve yenilenmeleri  ortadan kaldırmaktadır.

Her hangi bir ortamda tamir imkanı çok kolaydır.Ayrıca % 100 sızdırmazlığı da çok büyük avantajdır. Hazır terfi pompa istasyonlarında kullanmakta olduğumuz pompalar sayesinde ki; bu pompalar hem öğütücü (bıçaklı) hem parçalayıcı tipte olup (özellikle özel dizaynı sayesinde ) her türlü pompa sıkışması ve atık sarmasını önlemektedir.Her istasyonda en az iki pompa bulunmakta ve her iki pompa sıra seri çalışacak şekilde otomatik panoya sahiptir.

 

Özel dizaynı sayesinde pompalar her hangi bir arıza ve bakım sırasında atığın içine bile girmeden

zincir ve özel kızak sayesinde istasyon içinde yapılmış bakım platform ızgarasına alınmaktadır.. sayesinde cıvata v.s. bağlantısı olmadan rahatlıkla yukarı çekilebilmektedir.

Pompa çıkış borusu kaplinleri, cekvalf ve vanaları da kolaylıkla sökülebilme imkanına sahiptir.

Gerek bakım platformu ızgara gerekse merdiven v.s. bileşenler 304 krom malzemeden imal edilmiştir ve bu sayede oksitlenme ve kimyasal korozyonlardan korunmuştur. Bakım platform ızgarası iki parça ve menteşeli olarak yapılmış olup gerektiğinde ızgaranın yarısı, menteşe vasıtasıyla kaldırılabilmekte gerektiğinde menteşelerinden çıkarılarak dışarıya dahi kolaylıkla alınabilmektedir.

 

Pompa kızakları da 304 kalite krom malzemeden yapılmıştır. kızaklar tavana kadar çıkmakta ve pompaların rahatlıkla çıkarılması veya yerine konması sağlanmaktadır.

 

Terfi pompa istasyonunda oluşan pis organik kokular  havalandırma borusundan dışarıya alınmakta, havalandırma borusu üzerine şapka altına konan aktif karbon filtre sayesinde tutulmaktadır.

 

Terfi pompa istasyonu üzerine konan kapak özel dizayn olup, ağır vasıtalar üzerinden geçse dahi deforme olmayacak şekilde kompozit malzemeden imal edilmiştir.

Elektrik panoları , kablolar ve bağlantıları çok özel imalat olup, eksiz ve sızdırmaz bağlantı elemanlarına sahiptir. Pompalardaki termistör ve korunma düzenekleri; her türlü zorlanmaya karşı  pompaları korumaya yardımcı olacak şekilde dizayn edilmiştir.

 

Gerek pompaların orijinal panosu gerekse enerji besleme pompası harici tip pano içine monte edilmiş şekliyle yapılmış olup kablolar yer altından koruyucu boru içinde panolara alttdan giriş yapmaktadır.

Pompaların basınç deneyleri istasyon montajından sonra fabrikada test edilmektedir.

 

Hazır terfi pompa istasyonları fabrikadan montaj sahasına kadar kolaylıkla taşınabilecek yapıya sahiptir.

 
desing by idasanat 2011